W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Poezji: „Mieszkanie Poezji” Wędrówka dzieł ludzkich

Miasto Poezji: „Mieszkanie Poezji” Wędrówka dzieł ludzkich
Data rozpoczęcia 2016-06-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Instygator, ul. Wieniawska 6/50
Organizator Dom Słów
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wędrówka dzieł ludzkich – spotkanie z duchem poezji wolnomyśliciela Andrzeja Rusława Nowickiego odbędzie się 3 czerwca 2016 r. w Instygatorze przy ul. Wieniawskiej 6/50. Wydarzenie jest organizowane w ramach 9. edycji Festiwalu „Miasto Poezji”. 

W trakcie seansu zgromadzonych nawiedzi duch poety żyjącego w pozostawionych przed śmiercią słowach, dając natchnienie do rozpoznawania siebie w rzeczach oraz pomoże stworzyć wiersze z tego, co kochamy, z wytworów umysłów i pracy rąk.

O portrecie prof. Andrzeja Nowickiego (1919-2011) – filozofa kultury związanego m.in. z UMCS, opowiedzą jego córka i uczennica, prezentując jego poezję tę znaną, jak i wcześniej niepublikowaną. Wiersze profesora przeczyta Lea Pradziński – poetka. 

„Nasza nieśmiertelność zależy od tego, czy potrafimy mocno kochać to, co jest trwalsze od nas. Jeżeli kochamy tylko samych siebie, potrafimy się identyfikować tylko z własnym ciałem i duszą, wówczas umrzemy całkowicie.” Andrzej Nowicki

Wstęp wolny.
Więcej informacji i pełny program festiwalu: http://teatrnn.pl/miastopoezji

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej