W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Michał Biela – koncert solo w ramach Cyklu „Peryferia”

Michał Biela – koncert solo w ramach Cyklu „Peryferia”
Data rozpoczęcia 2014-10-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Michał Biela jest współzałożycielem cenionego, undergroundowego zespołu Kristen oraz basistą grupy Ścianki (z którą nagrał jak dotąd EP „Secret Sister” oraz niewydaną jeszcze „Come November”). Jest również współautorem cenionego projektu Kings of Caramel, a ostatnio udziela się również jako basista w projekcie Anthony Chorale. W tym roku Michał Biela wydał swoją znakomitą, debiutancką płytę, którą nagrał z Małgorzatą Penkallą i Magdaleną Gajdzicą (Enchanted Hunters) oraz Karoliną Rec (Cieślak i Księżniczki).

„Na płycie i na koncercie możemy usłyszeć minimalistyczne, ale i chwytliwe piosenki Bieli oparte głównie na współbrzmieniu jego ciepłego głosu i charakterystycznego brzmienia gitary barytonowej. Jego song-writing jest bardzo ciekawy i pełen nieoczywistych akcentów, czasem jakby odkryty z pozycji post post-rockowych. Nienowoczesny, ale też daleki od zapatrzenia w .” (www.popupmusic.pl)
Na tej płycie jest muzyka, która nie potrzebuje bicia jej pokłonów, która „sobie jest”, ale narzuca skupienie niczym nocna wizyta w galerii sztuki albo w kościele. Precyzyjna praca kompozytorska elegancko stapia się z delikatnością. W solowym debiucie, najbardziej piosenkowym dziele w jego karierze, z dużym wyczuciem używa ciszy. Wsparły go na płycie dziewczyny z eterycznego Enchanted Hunters i wiolonczelistka Karolina Rec. Ich harmonie wokalne są obłędne. Wielkie wrażenie robią także te momenty, gdy ze względu na słowa („Bomb”, „Tree”) czy muzykę („Oh Little Darling”) moc tego niedługiego albumu zmienia się z kojącej w niepokojącą. Wielopoziomowe, głębokie doświadczenie.
/Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza/


Bilety w cenie 5 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

O Cyklu „Peryferia”
Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach Cyklu „Peryferia” chcemy prezentować działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty kultury jednocześnie pozostając na ich uboczu. Podczas takich spotkań prezentować będziemy spektakle i filmy z muzyką na żywo, działania łączące ze sobą obraz i taniec, czy szeroko rozumiane działania performatywne. Pomysłodawcą i koordynatorem Cyklu "Peryferia" jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK "Węglin".