W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Data rozpoczęcia 2020-01-27
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Państwowe Muzeum na Majdanku
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Do jego obchodów tradycyjnie przyłącza się Państwowe Muzeum na Majdanku.

Już dzień wcześniej, 26 stycznia o godz. 11.00 Muzeum zaprasza na spotkanie pt. „…nie zdążyłam być dzieckiem" - życie Haliny Birenbaum. Prezentację multimedialną zawierającą fragmenty wspomnień oraz wiersze polsko-izraelskiej pisarki, poetki i tłumaczki uzupełni relacja wideo.

27 stycznia o godzinie 12:00 przy Pomniku Mauzoleum wysłuchamy wprowadzenia historycznego pracownika działu naukowego Państwowego Muzeum na Majdanku, a następnie oddamy hołd pomordowanym poprzez złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 1 listopada 2005 roku i ma na celu uczczenie pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. Dzień 27 stycznia nawiązuje do rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.