W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Majdanku | warsztaty edukacyjne dla młodzieży

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Majdanku | warsztaty edukacyjne dla młodzieży
Data rozpoczęcia 2018-01-26
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Państwowe Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Uroczystość

Muzeum na Majdanku po raz kolejny dołącza do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 26 i 27 stycznia w Muzeum odbędą się wydarzenia przypominające  o losach żydowskich więźniów KL Lublin.

26 stycznia o godzinie 10.00 rozpoczną się warsztaty edukacyjne dla młodzieży.

Zajęcia odbędą się w oparciu o wystawę „Więźniowie Majdanka”. Chcemy w ich ramach zapoznać młodzież z eksponatami należącymi do Żydów deportowanych do KL Lublin, a także pokazać im teren byłego obozu, kładąc szczególny nacisk na miejsca związane z losami żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci – mówi Agnieszka Mierzwa, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. Następnie o godzinie 11.00 nastąpi złożenie zniczy pod Pomnikiem-Bramą.

Zaś w sobotę 27 stycznia Muzeum zaprasza na wykład i prezentację „Opowieści ukryte w przedmiotach” dotyczącą historii rzeczy należących do Żydów przywiezionych do obozu, a które dziś można oglądać na ekspozycjach muzealnych. Spotkanie rozpocznie się o 11.00  w Centrum Obsługi Zwiedzających PMM. Po nim odbędzie się spacer tematyczny  z przewodnikiem po terenie byłego obozu na Majdanku. Chęć udziału w sobotnim oprowadzaniu należy zgłosić telefonicznie (81 710 28 33) lub mailowo (). Wstęp jest bezpłatny.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ustanowiony został w 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. Dzień ten przypada w rocznicę wyzwolenia więźniów obozu Auschwitz-Birkenau.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej