W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji Interakcje - pokaz dokumentacji wideo

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji Interakcje - pokaz dokumentacji wideo
Data rozpoczęcia 2009-03-19
Godzina rozpoczęcia 18:30
Kategoria Pokaz

Restauracja Europa - grupa kuratorsko-artystyczna, założona w 2000 r., świadomie istnieje od 2002. Restauracja Europa realizuje wspólne wystawy, akcje, interwencje korzystając ze wszystkich dostępnych narzędzi artystycznych. RE porusza się w obszarze różnych mediów, od malarstwa, przez rzeźbę, instalacje, fotografię, wideo, poezję, na performance kończąc. Kluczowym elementem tworzenia jest moment spotkania ludzi o różnej „urodzie” oraz miejsce prezentacji. Fundamentem funkcjonowania grupy Restauracja Europa jest otwarta formuła przynależności i aktywności. Grupowe działanie RE to symbolicznie ograniczona przestrzeń służąca do poznawania wzajemnych doświadczeń i zdolności interpretacji. Działanie indywidualne, to badanie zależności pomiędzy tym co wewnątrz i na zewnątrz, pomiędzy Ja jednostki i Ja grupy.
Grupa działa w składzie zmieniającym się w zależności od projektów, w które angażują się jego kolejni członkowie, ale od początku trzon grupy stanowią Stanisław Piotr Gajda i Gordian Piec. Właśnie z ich, a także Ryszarda Piegzy, założyciela „Wizya Video Art Action“ w Paryżu, oraz Jana Świdzińskiego inicjatywy, w roku 1998 powstał największy obecnie w Polsce, coroczny, międzynarodowy festiwal sztuki performance „Interakcje" w Piotrkowie Trybunalskim.

Na przestrzeni lat w festiwalu wzięło udział ponad 300 artystów z 40 krajów z Europy, Ameryki, Azji. Wystąpili artyści z Japonii, Francji, Nowej Zelandii, Anglii, Kanady, USA, Izraela, Meksyku, Indii, prezentując pełną skalę współczesnego rozumienia świata przez sztukę, różnorodność kultur, tradycje lokalne. Od początku do udziału w Festiwalu zapraszani byli artyści najwybitniejsi, o światowej renomie. W kolejnych latach program festiwalu otwierał się coraz bardziej na udział artystów młodych, nieznanych szerzej na arenie sztuki współczesnej.


Wstęp wolny