W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mikołaj Mikołajczyk Polska/Poland, „Waiting”

Mikołaj Mikołajczyk Polska/Poland, „Waiting”
Data rozpoczęcia 2009-11-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Mikołaj Mikołajczyk Polska/Poland, „Waiting”
pomysł i realizacja: Mikołaj Mikołajczyk
muzyka: Bartłomiej Frank
czas trwania: 60min
premiera: czerwiec 2006/June 2006, Stary Browar, Poznań

strata samotność opuszczenie wspominanie zazdrość brak wiary w siebie patrzenie w przeszłość smutek niewiara w możliwości zazdrość i znowu dzień oczekiwanie na wieczór ciemno noc patrzą czuję ulgę nikt mnie nie widzi zazdrość jestem sam patrzą nie ma nikogo zazdrość jest mi dobrze czuję ulgę nikt nie patrzy
Życie gdzieś się rozpierzchło, uciekło, dokładnie przed chwilą. Ta świadomość, że przed chwilą, jest najgorsza. To nawet nie jest pustka, nie jest rozpacz, nie jest nicość. Ma w sobie jednocześnie siłę zranionego psa i jakąś koszmarnie pierwotną, embrionalną. Bóg nie pomaga, zresztą kto lubi drugi raz powtarzać te same gesty. Muszę stworzyć się sam. Ale jak, skoro moje ciało w każdym akcie, działaniu, oddechu wytwarza tysiące przeciwciał przeciwko sobie samemu. Mimo wszystko chodź, powiedziałem, spróbujemy żyć.
Katarzyna Dudek, Teatr Dramatyczny w Opolu
Mikołaj Mikołajczyk - absolwent poznańskiej szkoły baletowej, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Poznaniu. Obecnie jako wolny strzelec tworzy własne choreografie i kontynuuje intensywna współpracę z teatrami. Waiting był pierwszym solo-spektaklem Mikołajczyka (premiera Stary Browar, czerwiec 2006), w przygotowaniu kolejny inspirowany prozą Oscara Wilde'a (Portret Doriana Graya (premiera: Stary Browar, grudzień 2008).
źródło: Mikołaj Mikołajczyk

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej