W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
MILO Ensemble
Data rozpoczęcia 2019-06-13
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

MILO Ensemble to sekstet złożony z muzyków pochodzących z trzech kontynentów. Muzyka wykonywana przez artystów to fuzja muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu oraz awangardy jazzowej, granej na tradycyjnych instrumentach akustycznych – oud, saz, kora, santur, trombity, bębny, kalimby.

Pomysłodawcą i założycielem MILO Ensemble jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień – Milo Kurtis – multiinstrumentalista, Grek z pochodzenia, dla którego Polska stała się miejscem pobytu, takim samym jak Ameryka, gdzie mieszkał kilkanaście lat. Współzałożyciel popularnego zespołu Maanam, członek takich zespołów jak Osjan, Izrael, Voo Voo i wielu innych kultowych, polskich projektów muzycznych. Podczas swojej muzycznej podróży współpracował z wieloma artystami z kraju i zagranicy m.in. Tomaszem Stańko, czy legendarnym Donem Cherry, współtwórcą amerykańskiego nurtu FREE JAZZ.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej