W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Miłość i tęsknota to dwie prządki naszego żywota" - Dzień św. Walentego w Muzeum Wsi Lubelskiej

"Miłość i tęsknota to dwie prządki naszego żywota" - Dzień św. Walentego w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2020-02-15
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 16 zł/normalny; 9 zł/ulgowy
Kategoria Zwiedzanie

Opowieść o św. Walentym w najstarszym zabytku lubelskiego skansenu, lektura ogłoszeń matrymonialnych niemal sprzed wieku, wizyta na lapidarium cmentarnym (bo miłość nie zawsze ma swój szczęśliwy finał), przejażdżki bryczką dla par i muzyka na żywo – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowało Muzeum Wsi Lubelskiej dla zwiedzających z okazji dnia św. Walentego.

W sobotę  15 lutego 2020 r., w godz. 11:00-15:00  Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do spędzenia dnia św. Walentego za swoimi bramami. W tym dniu dla przybyłych gości przygotowano zwiedzanie kościoła z Matczyna z przewodnikiem ze szczególnym uwzględnieniem historii ołtarza św. Walentego i żywota postaci. Po wizycie w najstarszym obiekcie lubelskiego skansenu uczestnicy wydarzenia odwiedzą lapidarium cmentarne, gdzie wybrzmi prawdziwa historia nieszczęśliwej miłości, która przydarzyła się młodym ludziom Jankowi Siegiedzie i Janinie Bednarek.

Natomiast w szkole z Bobrownik będzie można zagrać w towarzyską grę karcianą „Flirt”, usiąść wygodnie przy kawie i herbacie wczytując się w ogłoszenia matrymonialne pochodzące niemal sprzed wieku. Lektura krótkich anonsów pozwoli poznać jakie walory przyszłej wybranki i wybranka były ówcześnie najbardziej pożądane. Ponadto chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanym na tę okazję foto atelier. Dla przybyłych par przewidziano także przejażdżki bryczką, z perspektywy której będzie można podziwiać Muzeum Wsi Lubelskiej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej