W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Misterium Dzwonu 2019
Data rozpoczęcia 2019-09-29
Godzina rozpoczęcia 11:40
Miejsce Wieża Trynitarska
Organizator Lubelska Trasa Podziemna (Ośrodek "Brama Grodzka Teatr – NN")
Udział Bezpłatny
Kategoria Pokaz

Misterium Dzwonu jest wydarzeniem organizowanym przez Lubelską Trasę Podziemną (Ośrodek "Brama Grodzka Teatr – NN"). Pierwsze Misterium odbyło się w 2001 roku. Wtedy to, w dzień dawnego patrona miasta św. Michała Archanioła, na Placu po Farze, na nowo zabrzmiał dzwon jego imienia, na co dzień wiszący w Muzeum Archidiecezjalnym na Wieży Trynitarskiej. Od tamtego momentu co roku staramy się przypominać o nieistniejącej już lubelskiej Farze i jej patronie - Św. Michale Archaniele.

Centrum misterium stanowi jak zwykle uderzenie w dzwon św. Michała znajdujący się na Wieży Trynitarskiej. Także tym razem dzięki Muzeum Archidiecezjalnemu będziemy mogli wejść na wieżę i punktualnie o godzinie 12.00 poruszyć serce św. Michała i przypomnieć miastu o jego historii. Więcej informacji na stronie: http://teatrnn.pl/podziemia/ i na profilu Trasy Podziemnej na facebooku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej