W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Młoda Polska

Data rozpoczęcia 2019-11-17
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł – grupowy / 15 zł – ulgowy / 25 zł – normalny 

Kategoria Spektakl

Prezentacje wybranych twórców młodego pokolenia, laureatów ogólnopolskich konkursów tańca i choreografii.
Agnieszka Jachym: „Naj”

Choreografia odnosi się do sytuacji w społeczeństwie, w której oczekuje się od nas spełniania niewypowiedzianych wymagań czy kreowania wizerunku, które wpisują się w ustalony przez mass media kanon piękna. Pod tą presją gubimy się i zatracamy NASZĄ tożsamość. Czy mamy odwagę być indywidualnymi?
Katarzyna Myrda: „Krystyna in flamenco mood”
Solo jest refleksją nad ciałem, którego kodem staje się przynależność do danej kultury. Flamenco zarówno jako metafora, cielesność, kultura, język, muzyka, charakter, siła gestu, a przede wszystkim emocjonalność. To moja ciekawość względem kobiecej emocjonalności i siły. To moje ciało jako filtr, przez które przechodzą pytania odnośnie tego, co buduje mnie jako kobietę, artystkę, człowieka.
Anna Nowak: „Sola”
Wśród pytań, jakie postawiła sobie autorka są te o role, które kobiety zgadzają się grać we współczesnym społeczeństwie. Dlaczego się na nie zgadzamy? Czy na pewno są one dla nas wygodne? Dlaczego sięgamy po takie role, a nie inne? Skąd one pochodzą?
Magdalena Widłak: „La la la la la”
Inspiracją dla powstania solo był temat macierzyństwa, które rozumiane jest tu jako dwuznaczny dla kobiety etap, pełen sprzecznych uczuć, emocji, potrzeb i przemyśleń. Duży wpływ na kształt etiudy miał film Romana Polańskiego „Dziecko Rosemary”.
Sebastian Wiertelak: „Ikar, który skradł słońce”
Ikar to poszukiwanie samego siebie za pomocą otaczających nas zmysłów. Projekt pokazuje rozpoczęcie długiej drogi, na której staramy się pokonać swoje własne fatum i nieszczęścia przygotowane przez los. Przysłowiowe skradanie słońca jest symbolem walki z samym sobą.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne