W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mobilna Strefa Ciszy | Sztuka Wrażliwości

Mobilna Strefa Ciszy | Sztuka Wrażliwości
Data rozpoczęcia 2023-03-18
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 80 zł
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na warsztat krawiecki, podczas którego uczestnicy uszyją mobilną strefę ciszy z filcu.

Mobilna strefa ciszy to przenośna bezpieczna przestrzeń, gdzie dziecko może się schować przed zewnętrznymi bodźcami, aby spróbować dojść do równowagi oraz poradzić sobie w trudnej sensorycznie sytuacji. Taka strefa może być schronieniem dla dziecka w domu, w przedszkolu lub w szkole. Podczas warsztatu każdy z uczestników uszyje na maszynie filcową „fasolę”, korzystając z wykrojów autorstwa Wioletty Matusiak. Powstały one w ramach projektu „Balance place. Strefa ciszy w każdej szkole” w ramach programu grantowego „Polska dostępna – dostępność do zaprojektowania”. 

Prowadząca: Wioletta Stafińska.

Dla kogo: opiekunowie oraz osoby pracujące z dziećmi z wyzwaniami sensorycznymi
Zapisy: zapisy przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Udział płatny 80 zł, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat przyjazny autyzmowi

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej