W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Moc kultury w Staszicu

Data rozpoczęcia 2012-12-14
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce I LO im. St. Staszica, Al. Racławickie 26
Kategoria Akcja

W nocy z 14 na 15 grudnia, murami I LO wstrząśnie lawina aktywności. Pokazy kuglarskie, teatralne i filmowe, wystawy fotograficzne i malarskie, liczne warsztaty oraz pełen gier planszowych ‘games room’ czekają na lubelskich licealistów.

“Noc Staszica” jest inicjatywą w całości wymyśloną, zaplanowaną i zorganizowaną przez uczniów. To okazja by, z jednej strony podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami, z drugiej - wkroczyć na nieznane ścieżki kultury tworzone również przez rówieśników. Poza występem grupy improwizacyjnej No Potatoes, pokazami kuglarskimi oraz projekcją filmów surrealistycznych i krótkometrażowych, uczestnicy będą mieli szansę zdobyć nowe umiejętności biorąc czynny udział w warsztatach kultury i sztuki japońskiej, kreatywności, teatralnych, fotograficznych, plastyczno-twórczych, tanecznych, DJ’skich lub sześciu rodzajach warsztatów kuglarskich. Stałym punktem programu będzie ‘games room’ wypełniony grami planszowymi. Przestrzenią szkolnych korytarzy zawładną prace plastyczne i fotograficzne uczniów.

Pomysł narodził się w ramach projektu LOkomotywy organizowanego przez fundację Teatrikon, którego celem jest pomoc licealistom w przejściu drogi od stworzenia idei, poprzez planowanie, aż do jej realizacji. To właśnie dzięki temu z 14 na 15 grudnia Staszic zamieni się w enklawę kultury i uczniowskiej inicjatywy.

Powiązane:

Fundacja Teatrikon

Najważniejsze wydarzenia cykliczne