W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Music IN – prezentacja lubelskiej sceny muzycznej

Music IN – prezentacja lubelskiej sceny muzycznej
Data rozpoczęcia 2017-07-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Próba Cafe – PATIO, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncertowa odsłona cyklu edukacyjnego Music IN to prezentacja w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia nowych zjawisk na muzycznej mapie Lublina, w formie serii koncertów na Patio Próba Cafe.

Lubelskie NO-WAY to scena muzyczna wywodząca się z Kolektywu Improwizatorskiego BTNJH (Supergrupa Betanjehu) związana z labelem Centrum Badania Możliwości.
Misją NO-WAY jest szeroko pojęta eksploracja przestrzeni audiowizualnej oraz przełamanie paradygmatu (lubelskiej) bluesowej improwizacji na rzecz noise i free jazzu. Wypracowaną metodą jest konfrontacja doświadczenia uczestników na płaszczyźnie wolnej improwizacji w drodze swobodnego traktowania ram składowych (muzycznych i personalnych). Jak dotąd spośród wielu spotkań, prób, koncertów i festiwali wyłonił się szereg rejestracji i nagrań.
NO-WAY firmuje również Kongres Aleatorystów – niezależny festiwal muzyki improwizowanej oraz cykl koncertów Dźwięki [Domu] Słów.

SFTW (Songs From The Womb) – godz. 16:00
Nieprzewidywalna odnoga Supergrupy Betanjehu (2013-2016) skupiona na łączeniu improwizowanych piosenek, noiseowej nadprodukcji i twardego ambientu z instrumentalnym dialogiem zapraszanych gości.

Skład: Daniel Michalski (wokal, gitara), Wiktoria Bryczkowska (trąbka), Maciej Pałka (trąbka), Człowiek z Maszyną (elektronika), Panda (gitara basowa), Karolina Głusiec (wizualizacje)

HUBBUB – godz. 16:45
Nazwa zespołu, wywodząca się z irlandzkich okrzyków wojennych, oznacza dezorientujący gwar zmieszanych dźwięków. Artyści wprowadzają w zastaną przestrzeń sytuację zamętu, dążąc do ujarzmienia wykreowanego chaosu.
Muzyczna Wieża Babel i poszukiwanie porozumienia w duchu akustycznego ambientu.

Skład: Wiktoria Bryczkowska (wokal, trąbka), Ola Szulimowska (perkusja), Maciej Pałka (trąbka), Krzysztof Kolor Gadzało (kontrabas), Karolina Głusiec (wizualizacje)