W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Musical Cyrkowy Chatki Żaka - Work in Progress

Musical Cyrkowy Chatki Żaka - Work in Progress
Data rozpoczęcia 2022-12-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | Dużą Sala Widowiskowa
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Musical Cyrkowy Chatki Żaka to refleksja nad nieprzewidywalnością i losowością życia, nad naturą przypadku i jego konsekwencją. To spektakl o międzyludzkich relacjach, poszukiwaniu równowagi pomiędzy indywidualizmem a kolektywizmem, ale również o wewnętrznej potrzebie wyrażenia siebie i swoich emocji, wspólnej dla każdego i każdej z nas. To spektakl o grupie różniących się od siebie osób, które dążą do jednego, artystycznego celu.

Bezpośrednio po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami i organizatorami.

Czym jest Musical Cyrkowy Chatki Żaka?

“Musical Cyrkowy Chatki Żaka” to multidyscyplinary spektakl, którego zarówno treść jak i forma są wynikiem kolektywnych poszukiwań twórczych opartych na artystyczno-badawczej metodzie “Research Creation”. Spektakl jest efektem trwającego od lutego 2022 roku projektu „Musical Cyrkowy Chatki Żaka”, w którym głos oddaliśmy młodym artystom. To właśnie oni (pod okiem specjalistów) tworzą ten projekt na każdym jego etapie.

„Musical Cyrkowy Chatki Żaka” jest produkcją Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenia Animatorów Ruchu Folkowego i Fundacji Sztukmistrze.

Produkcja wpisuje się w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
Zadanie jest współfinansowane przez Województwo Lubelskie. Projekt współfinansowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej