W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzyczna Scena AD HOC: Na Tak

Muzyczna Scena AD HOC: Na Tak
Data rozpoczęcia 2011-05-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Na Tak to grupa ludzi, dla których w Muzyce liczy się proporcja i którzy bawią się według zasady: „Im mniej hałasu-tym więcej muzyki”. Dlatego zespół zajmuje się wypełnianiem dźwiękami muzycznej przestrzeni tak, by ją poszerzać, tak, by Muzyka, zwłaszcza ona, czuła się swobodnie. To powoduje, że wszelkie próby przypisania ich do konkretnego gatunku prowadzą donikąd. Na Tak to raczej muzyczne wątki, dygresje, które tworzą zupełnie nową jakość. Alternatywa? Zawsze dobrze ją mieć. Niepopularna muzyka popularna? Hm…, coś w tym jest. Muzyka elektroniczna? Po części. Inspiracje jazzowe, reggae i tym, co jeszcze przychodzi do głowy? Tak, ale zawsze w najlepszym wydaniu. Talking Heads? Oldfield? Kate Bush? Simple Minds? Maanam?…-i wielu innych. A może-po prostu- muzyka? Otwarta, szeroka, jasna. Na takiej zależy Na Tak.

Zespół od chwili powstania w styczniu 2009 r. tworzą:
-Dorota Krempa- wokal, entuzjazm;
-Ilka Gumowska- wokal, wieczne pytania;
-Piotr „Prema” Kala- gitara basowa, zdrowy dystans;
-Sebastian Napierała- gitara elektryczna, syntezator, bity, „Gramy?! Powiedzcie tylko kiedy.”
-Grzegorz Drozd- instrumenty perkusyjne, swing

Lublin kochają… mimo wszystko. Tu mieszkają i grają systematycznie, m.in. w Gramoffonie, Tekturze, Behemot Cafe, Centrali, ostatnio w Teatrze im. H. Ch. Andersena. W Warszawie odwiedzili Skład Butelek i Dobrą Karmę. Muzyką bawili się też w Krakowie i Bydgoszczy. Koniecznie chcą zagrać w Łomży…

www.natakmuzyka.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej