W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Muzyka: La Musica
Data rozpoczęcia 2015-07-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Rok 2014 był bardzo udany dla La Musica. Chór został doceniony wieloma nagrodami na licznych konkursach i festiwalach. Jednym z ważniejszych był XXXIV Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, na którym chór wyróżniono m.in. Nagrodą Główną GRAND PRIX.

Doceniając liczne sukcesy Chóru La Musica zapraszamy na koncert do Teatru Starego.

Chór prowadzi aktywną działalność koncertową, dając rocznie ok. 40 koncertów. Zespół koncertował w Niemczech, we Włoszech, we Francji, na Węgrzech, na Ukrainie, na Słowacji, w Bułgarii, w Grecji i na Litwie.
W swoim repertuarze chór posiada utwory a’cappella polskich i zagranicznych kompozytorów od XV do XX wielu, polską i obcą muzykę ludową oraz utwory oratoryjne. Zespól nagrał 2 płyty CD z utworami a'cappella. Chór jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych.

Założycielem i dyrygentem chóru „La Musica” jest Zdzisław Ohar, absolwent Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej (1976). W latach 1980 – 1990 uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach dla dyrygentów chórów doskonaląc swoje umiejętności z zakresu emisji głosu i dyrygentury chóralnej (m.in. Legnica, Kalisz, Płock, Częstochowa).

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej