W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzyka: Leszek Kułakowski Quartet

Muzyka: Leszek Kułakowski Quartet
Data rozpoczęcia 2015-02-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł (miejsca stojące dostępne tylko w kasie teatru lub przez rezerwację telefoniczną)

Leszek Kułakowski Quartet w premierowym programie pt. Cantabile in G-minor

Profesor Kułakowski (AM w Gdańsku) oczarował mnie 9 lat temu fantastyczną płytą Chopin, która do dziś pozostaje dla mnie najlepszą, niedoścignioną jazzową interpretacją klasyki. Niezależnie od repertuaru i składu zespołu Kułakowski jako pianista i kompozytor zaraża słuchacza swoją niesamowitą wyobraźnią muzyczną i tym, co w jazzie jest najważniejsze: wyjątkową wrażliwością i, jak na profesora przystało, piękną, świadomą prostotą. Tworzy formy wyrafinowane i doskonałe, uwodzi nawet tym najtrudniejszym dla odbiorcy gatunkiem. Przez krytykę okrzyknięty „wizjonerem jazzu”, przez muzyków traktowany jak „guru trzeciego nurtu” łączącego jazz z muzyką klasyczną. Spotkanie z jednym z najważniejszych muzyków jazzowych w tym kraju zapowiada niezapomniany wieczór. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Zespół wystąpi w składzie:
Leszek Kułakowski - fortepian
Jerzy Małek– trąbka, flugelhorn

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej