W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
„My Mamy” - MaMa Perform
Data rozpoczęcia 2014-05-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Performance

W ramach Cyklu „My Mamy” Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza na wyjątkowy spektakl, którego bohaterkami tak naprawdę jesteśmy My – Mamy. „MaMa Perform” to artystyczna akcja Matek, której tematem przewodnim jest macierzyństwo. Przedstawienie polemizuje ze stereotypowym postrzeganiem kobiety w roli matki, w sposób nietypowy porusza kwestie dotyczące bycia matką i skłania do refleksji nad kalkami, jakie w różnych rolach narzucamy sobie w społeczeństwie.

W spektaklu zawierają się wszystkie składowe macierzyństwa: świętość, miłość i radość z bycia Matką, przeplatają się z trudami dnia codziennego, tęsknotą za tym co utracone i porzuconymi marzeniami.
MaMa Perform to projekt, którego liderką i choreografką jest Maria Stokłosa. Celem projektu było utworzenie performatywno – tanecznej grupy matek, która przez siedem miesięcy pracowała nad utworzeniem przedstawienia. Jest formą aktywizacji grupy kobiet – matek , zaangażowanych w taniec i działania artystyczne. Ma także na celu wywołanie dialogu z publicznością i zachęcenie do refleksji na temat stereotypowego postrzegania matek.

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: s.wojcik@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu:
„My Mamy – spotkania, warsztaty, wsparcie dla Mam” to cykliczne spotkania przy kawie i herbacie, podczas których rozmawiamy o gorszych i lepszych chwilach bycia Mamą, dzielimy się doświadczeniem i wiedzą, plotkujemy i łamiemy stereotypy Mamy „uwięzionej z dzieckiem w domu”.