W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

My Mamy | Świąteczna abstrakcja

My Mamy | Świąteczna abstrakcja
Data rozpoczęcia 2018-12-15
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Prowadzenie – Monika Spuz-Szpos
Zapisy –

Świąteczne spotkanie w ramach cyklu „My Mamy”, podczas którego wykonamy „abstrakcyjne” ozdoby choinkowe.

Co mają wspólnego ozdoby świąteczne z abstrakcją? Pozostajemy w kręgu sztuki i szukamy niestandardowych rozwiązań, aby przygotować się do świąt i miło spędzić razem czas. Będziemy zanurzać bombki i inne ozdoby choinkowe w farbach marmurkowych i przyglądać się zaskakującym efektom, jakie daje ta technika. Wykonane ozdoby zabierzemy ze sobą, aby przystroić nimi dom. Zapraszamy serdecznie. Efekt abstrakcyjny – murowany!

Monika Spuz-Szpoz – socjolożka, aktywistka, społeczniczka. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej oraz kursów z: mediacji oraz negocjacji pracowniczych (KUL). Stypendystka programu Erasmus+ (Uniwersytet w Huelva i Uniwersytet w Santiago de Compostela).

O cyklu „My mamy”

Idziemy poziom wyżej z walki o przetrwanie i zaspokojenie podstawowych potrzeb przenosimy się w świat SZTUKI. W działaniach artystycznych poszukamy chwili wytchnienia i inspiracji. Trójkąt MAMA – DZIECKO – SZTUKA pozwoli nam czerpać od siebie nawzajem. Mamy będą miały okazję nauczyć się od Dzieci otwartości, nie oceniania i działania intuicyjnego, Dzieci od Mam: umiejętności odkrywania nowych rozwiązań, a wszyscy przez spotkanie ze sztuką sprawdzą, jaką mają moc twórczą! Jest taki moment, że przestajemy rysować, śpiewać… Zmieńmy to! Odczarujmy „Nie umiem” w „Jakie to ciekawe!”. Chcesz, żeby Twoje Dziecko było otwarte, radośnie eksplorowało świat, było kreatywne, malowało, śpiewało, wymyślało? Ty będziesz dla Niego najlepszym przykładem! Poszczególne przystanki to malarstwo, rzeźba, teatr, książka, grafika, sztuka nowego cyrku.

Wybierzmy się w tą podróż razem!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej