W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
My Mamy | Sztuka latania
Data rozpoczęcia 2019-01-19
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Kontakt mymamy@ddkweglin.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

DDK "Węglin" zaprasza na pierwsze w tym roku warsztaty w ramach cyklu „My Mamy”, na których poznamy elementy akrobatyki partnerskiej z dziedziny sztuki Nowego Cyrku.

Chyba wszyscy trenujemy elementy akrobatyki domowej na kanapie. Może czas wzbogacić, te jakże naturalne działania o nowe techniki? Podczas zajęć uczestnicy będą poznawać podstawy akrobatyki partnerskiej oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe, które pozytywnie wpłyną na nasze ciało i ducha. Będziemy korzystać z cyrkomotoryki, która jest techniką opracowaną przez Rikę Taeymans, bazującą na metodzie Weroniki Sherborne. Opiera się na ruchu, który jest niezbędnym czynnikiem w życiu każdej istoty. Przez zbiór gier i zabaw ogólnorozwojowych prowadzonych podczas zajęć dzieci i dorośli uczą się, jak pracuje ich ciało, poznają możliwości swoich ruchów, nabierają pewności siebie, a przy tym świetnie się bawią. Zadania bazujące na współpracy Dziecka i Rodzica wymagają zaufania przez co wzmacniają się więzi. Przygotujcie się na dużo miłych doznań i świetną zabawę! Wszelkie nadwyżki energii z pewnością będą dobrze spożytkowane! Kolejny przystanek w naszej podróży to sztuka Nowego Cyrku. Zapraszamy Rodziców i Dzieci w wielu 3-6 lat.

Magda Kisiała – w 2016 roku ukończyła Państwową Szkołę sztuki Cyrkowej ze specjalizacją na linie pionowe, ale zajmuje się również akrobatyką partnerską. Współtworzyła Warszawski Cyrk Magii i Ściemy, który był wynikiem współpracy aktorów warszawskiego teatru „Pożar w Burdelu” oraz uczniów Szkoły Cyrkowej z Julinka. Ukończyła kurs Pedagogiki Cyrku oraz Kurs Instruktora Tańca na szarfach. Dwukrotna finalistka w konkursie etiud nowo cyrkowych Cyrkulacje. Co roku bierze udział w wielu projektach i warsztatach zarówno polskich, jak i zagranicznych, gdzie pogłębia swoją wiedzę w takich dziedzinach, jak akrobatyka partnerska i powietrzna oraz pedagogika cyrku. Od dwóch lat współpracuje z Fundacją Sztukmistrze, gdzie koordynuje projekt Dzielnicowe Laboratorium Kultury i Przestrzeń Aerialową. 

O cyklu „My mamy”
Idziemy poziom wyżej z walki o przetrwanie i zaspokojenie podstawowych potrzeb przenosimy się w świat SZTUKI.   W działaniach artystycznych poszukamy chwili wytchnienia i inspiracji. Trójkąt MAMA – DZIECKO – SZTUKA pozwoli nam czerpać od siebie nawzajem. Mamy będą miały okazję nauczyć się od Dzieci otwartości, nie oceniania i działania intuicyjnego, Dzieci od Mam: umiejętności  odkrywania nowych rozwiązań, a wszyscy przez spotkanie ze sztuką sprawdzą, jaką mają moc twórczą! Jest taki moment, że przestajemy rysować, śpiewać… Zmieńmy to! Odczarujmy „Nie umiem” w „Jakie to ciekawe!”. Chcesz, żeby Twoje Dziecko było otwarte, radośnie eksplorowało świat, było kreatywne, malowało, śpiewało, wymyślało? Ty będziesz dla Niego najlepszym przykładem! Poszczególne przystanki to malarstwo, rzeźba, teatr, książka, grafika, sztuka nowego cyrku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej