W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
My Mamy: Trzeci wymiar
Data rozpoczęcia 2018-10-06
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Długość, szerokość, głębokość i różne kształty to bohaterowie drugiego w tym sezonie spotkania w ramach cyklu „My Mamy”. Zapraszamy na warsztaty rzeźbiarskie dla Mam z Dziećmi. Będziemy ćwiczyć palce, wzrok i myślenie przestrzenne. Poznamy możliwości i właściwości gliny oraz masy solnej. Mamy będą miały okazję wykonać rzeźbiarskie elementy dekoracyjne i biżuteryjne. Młodsze dzieci z pewnością sprawdzą, jak ubić glinę tłuczkiem i przecisnąć ją przez maszynkę, starsze będą pracować nad ulubionymi kształtami. Jest to kolejna okazja, aby i Mamy i Dzieci poznały nową materię i twórczo spędziły razem czas.

Prowadzenie – Paula Krać
Zapisy –

Paula Krać – absolwentka Wydziału Rzeźby i Studium Pedagogicznego i studentka Wydziału Grafiki (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie). Artystka plastyk. Stypendystka programu Sokrates-Erasmus 2011. Laureatka Stypendium Rektora ASP 2011/2012. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych. Twórczyni warsztatów dla dzieci i dorosłych w wielu ośrodkach kultury. Absolwentka Programu Młodzi Lubią Kulturę.

O cyklu „My mamy” - idziemy poziom wyżej z walki o przetrwanie i zaspokojenie podstawowych potrzeb przenosimy się w świat SZTUKI. W działaniach artystycznych poszukamy chwili wytchnienia i inspiracji. Trójkąt MAMA – DZIECKO – SZTUKA pozwoli nam czerpać od siebie nawzajem. Mamy będą miały okazję nauczyć się od Dzieci otwartości, nie oceniania i działania intuicyjnego, Dzieci od Mam: umiejętności odkrywania nowych rozwiązań, a wszyscy przez spotkanie ze sztuką sprawdzą, jaką mają moc twórczą! W dzieciństwie jest taki moment, że przestajemy rysować, śpiewać… Zmieńmy to! Odczarujmy „Nie umiem” w „Jakie to ciekawe!”. Chcesz, żeby Twoje Dziecko było otwarte, radośnie eksplorowało świat, było kreatywne, malowało, śpiewało, wymyślało? Ty będziesz dla Niego najlepszą inspiracją! Poszczególne przystanki to malarstwo, rzeźba, teatr, książka, grafika, sztuka nowego cyrku. Wybierzmy się w tą podróż razem!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej