W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Na początku był mrok…” Marek Andała - Jubileusz 35-lecia pracy twórczej

„Na początku był mrok…” Marek Andała - Jubileusz 35-lecia pracy twórczej
Data rozpoczęcia 2022-01-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2022-02-16
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Na początku był mrok…, dopiero później czarne podobrazie zaczyna znikać wypełnione barwami. Nigdy jednak nie znika do końca, tu i tam dźwięczy tonem czerni. A może ciemności.(…) W obrazach Marka Andały nie ma niczego oczywistego, jednoznaczność rozmywa się przydając nowe znaczenia i sensy pozornie znanym motywom. Zazwyczaj maluje fragment czy wycinek czegoś, ale maluje tak, że pozwala wyobrazić sobie, wręcz wymusza na wyobraźni patrzącego, pełny kształt owego fragmentu. Obrazy Andały stają się wtedy czymś wykraczającym poza swoje ramy, stają się sugestią, zgoła wskazówką do wyjścia poza ograniczenia swojego widzenia, postrzegania i rozumienia, pozwalają spojrzeć na rzeczywistość zasłoniętą stereotypami, przyzwyczajeniami, rutyną (…)
dr Waldemar Odorowski (autor tekstu do katalogu).

Na wystawie artysta pokaże swoje prace z całego okresu twórczości, od abstrakcyjnych kolaży po ostatnie prace w technice pasteli olejnych, przedstawiających „zwykłe miejsca”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej