W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na własne uszy: Spotkanie z Moniką Hemperek

Na własne uszy: Spotkanie z Moniką Hemperek
Data rozpoczęcia 2019-05-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Monika Hemperek - reportażysta radiowa, autorka programów publicystycznych, wykładowca uniwersytecki, coach i mentorka w międzynarodowej szkole reportażu radiowego ABA Master School 2018-2019 w Berlinie i Pradze. Laureatka wielu nagród: m.in. w  międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach: Grand Prix Mediatravel,  Prix Europa 2005 ", konkursy KRRIT, SDP, Ministerstwa Zdrowia, Polskiego Radia.
Autorka reportaży śledczych, interwencyjnych, historycznych i społecznych, w swoich programach nie boi się tematów tabu, ale też chętnie pokazuje tematy „z jasnej strony księżyca". 

SMS-y do uczennicy to reportaż śledczy o naruszaniu granic bezpieczeństwa i seksualności dziecka przez nauczyciela, który przez trzy lata prześladował swoją uczennicę SMS-ami o treściach erotycznych. Sprawa ujrzała światło dzienne i zajął się tym wymiar sprawiedliwości. Czy społeczność małej wsi, gdzie wydarzenia miały miejsce, czuje się bezpiecznie? Czy taki nauczyciel może mieć nadal kontakt z dziećmi? SMS-y do uczennicy jako jedyny z Polski reprezentował nasz kraj w kategorii Current Affairs w konkursie Prix Europa w Berlinie.