W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Narodowe Czytanie "Quo vadis"| TAM GDZIE ZAWSZE

Data rozpoczęcia 2016-09-03
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Zielonego ogrodu Restauracji TAM GDZIE ZAWSZE (wejście od ul. Jezuickiej)
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie już po raz czwarty zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu. 3 września bibliotekarze przeczytają fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Zapraszamy wszystkich chętnych. Przewidziane nagrody!

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegorocznej edycji Narodowego Czytania patronuje Para Prezydencka – Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

Tym razem zapraszamy chętnych 3 września 2016 r. na godz. 16.00
do Zielonego ogrodu Restauracji TAM GDZIE ZAWSZE (wejście od ul. Jezuickiej)

Fragmenty "Quo vadis" przeczytają pracownicy Biblioteki w pięknej scenografii i w strojach z epoki. Zapraszamy do wspólnego czytania!

Najważniejsze wydarzenia cykliczne