W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
National Theatre Live: Wszystko o Ewie
Data rozpoczęcia 2020-09-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Multikino Lublin
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

17 września w o godz. 19:00 Multikino zaprezentuje  spektakl „Wszystko o Ewie”. W teatralnej kreacji na kinowym ekranie będzie można zobaczyć Gillian Anderson, znaną polskim widzom m. in. z seriali „Z Archiwum X” i „Sex Education”. 

„Wszystko o Ewie” to fascynująca historia o kulisach show-biznesu, zazdrości, ambicji i władzy. Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu i pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka – młoda, piękna Eve. Kiedy fascynacja staje się rywalizacją; jak działają mechanizmy świata sztuki? W latach czterdziestych historia Margo została opublikowana w „Cosmopolitan”, następnie pojawiła się adaptacja filmowa, a w końcu film – „Alll about Eve”, który zdobył rekordową liczbę czternastu nominacji do Oscara i aż sześć statuetek. Nawiązania do tego filmu wciąż pojawiają się w popkulturze. Hipnotyzującą muzykę do teatralnej wersji tej historii stworzyła PJ Harvey, spektakl wyreżyserował Ivo van Hove (NT Live: „Opętanie”, „Hedda Gabler”), a oprócz Gillian Anderson na scenie będzie można zobaczyć m. in. Lily James („Mamma Mia! Here We Go Again”, „Kopciuszek”, „Yesterday”).

 

Powiązane:

Multikino Lublin