W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Niedziela z lnem
Data rozpoczęcia 2018-10-07
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 6 zł w ramach akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny"
Kategoria Wydarzenie

W pierwszą niedzielę października w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można przenieść się do świata narzędzi i technik sprzed wieku, kiedy len razem z ziemniakami rządził lubelską wsią i miasteczkiem.

Już 7 października w godz. 12:00-15:00 w lubelskim skansenie odbędzie się druga i ostatnia w tym sezonie odsłona „Niedzieli z lnem”. Na to niedzielne popołudnie przygotowano wiele atrakcji skupionych wokół lnu i jego dobrodziejstwa. Oprócz stałych elementów wydarzenia czyli wstępnej obróbki lnu: międlenia, cierlenia i czesania włókna, a także snucia nici na kołowrotku i maglowania, pojawi się sztuka ludowego teatru amatorskiego pod intrygującym tytułem „Krupnik przesolony”. Na dzieci, już tradycyjnie, będzie czekał lniany plac zabaw z rzutkami, konkurencjami z wędkami o lnianych żyłkach, próbami zręcznościowymi z ziarenkiem lnu dla kanarka oraz grą na lnianym obrusie.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej