W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Niezwykły Warsztat Gwiazdkowy

Niezwykły Warsztat Gwiazdkowy
Data rozpoczęcia 2017-12-09
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Niezwykły Warsztat Gwiazdkowy
9 grudnia 2017, godz. 11.00-14.00
nie obowiązują wcześniejsze zapisy

Wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia trwa! Trwają również wielkie przygotowania do tego czasu. Zanim na dobre ogarnie nas szał sprzątania i przedświątecznych zakupów, spotkajmy się na gwiazdkowym warsztacie w Dedeku! Zapraszamy dzieci w każdym wieku, rodziców, babcie i dziadków, kolegów z placu zabaw, sąsiadów – wszystkich, którzy chcą przed świętami zająć czymś ręce.

W tym roku po raz kolejny stworzymy niepowtarzalne świąteczne ozdoby, które udekorują nasze domy i wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Nie zabraknie bombek zdobionych techniką decoupage, drewnianych ręcznie malowanych gwiazdek oraz gwiazdek wykonanych w technice origami, własnoręcznie wykonamy także świece, których płomień rozświetli wigilijny stół.

Warsztaty rękodzielnicze odbywać się będą przy dźwiękach kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, które grać będą dla nas uczestnicy Warsztatów gitarowych i Warsztatów pianistycznych, prowadzonych w DDK „Czuby Południowe”.

Ponadto wspólnie ubierzemy Dedekową choinkę i wypełnimy ją sąsiedzkimi życzeniami.

Jak co roku, mistrzyniami przedświątecznych ceremonii, będą nasze sąsiadki, domowniczki, stałe bywalczynie Dedeku. Zapraszają: Magdalena Franczak, Katarzyna Kozidrak, Magdalena Kożuch, Ewa Matczuk, Magdalena Piotrowska, Karina Taszbajew, Ula Wąsiel.

Niezwykły Warsztat Gwiazdkowy to wydarzenie rodzinne, skierowane do tych, którzy chcą wziąć udział w warsztatach robienia ozdób choinkowych i ozdób na świąteczny stół czy śpiewania kolęd. Gwiazdkowe atrakcje przygotowują oraz prowadzą pracownicy, instruktorzy, uczestnicy warsztatów prowadzonych w DDK „Czuby Południowe”, mieszkańcy dzielnicy. Gwiazdka w Dedeku jest połączeniem działań w ramach cykli: „Rodzinny Warsztat Twórczy” , „Twoja kolej!”, „Rękodzielnica”. Pomysłodawcą gwiazdkowej akcji jest Mateusz Nowak. 

PROGRAM:

11.00-11.30 (sala widowiskowa, I p.)

  • „Międzynarodowe święta” – opowieść o świętach w Brazylii, Hiszpanii i na Ukrainie ( Międzynarodowa Grupa Wolontariuszy, działająca przy Centrum Wolontariatu w Lublinie „Omnes Gentes”)
  • „Święta po angielsku” – prezentacja polskich zwyczajów świątecznych w języku angielskim (Koło naukowe Anglistów UMCS)
  • „Węglin Drummers gra kolędy”

11.30-14.00 (sala klubowa, parter)

  • „Pyszne święta” (lub „Świąteczna Klubowa”) – dekorowanie pierniczków, wymiana świątecznych przepisów (Monika Spuz-Szpos i „Smaki Węglina”)

11.30-14.00 (sala warsztatowa, II p.), warsztaty manualne:

  • pająki i ozdoby ze słomy (Małgorzata i Tomasz Krajewscy, Jagoda Tchurzewska),
  • ozdoby choinkowe z papieru (Ewa Pasikowska, Marta Brodowska, Magdalena Korneluk),
  • wianki świąteczne (Magdalena Szwed, Monika Michalska),
  • choinki z gałązek (Jan Tuszewski)
  • muzyka na żywo: Agata Turczyn (śpiew), Piotr Deptuła (skrzypce)