W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Noc św. Jana w Skansenie
Data rozpoczęcia 2016-06-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Marzena Bury
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

W wyjątkową piątkową noc - noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej zapłonie ognisko, wybrzmią baśnie i legendy o kwiecie paproci, popłyną po wodzie wianki, a wszystko to, odbędzie się przy akompaniamencie muzyki dawnej.

Podczas piątkowego wydarzenia organizowanego w lubelskim skansenie będzie można wziąć udział w niecodziennym spotkaniu z okazji nocy świętojańskiej. Obchody wydarzenia rozpocznie widowisko obrzędowe pt. ”Wilija św. Jana”. w wykonaniu zespołu obrzędowego z Hańska korowód i  puszczanie wianków oraz zabawa przy ognisku. Obrzędowi towarzyszyć będą opowieści o lecznictwie ludowym i  magicznych właściwościach ziół, pokaz i nauka wicia wianków, pląsy przy dawnej muzyce, zabawy z  cyklu „Wydarzenia dnia codziennego w dawnej Polsce w okresie letniego przesilenia słońca” oraz aktorska interpretacja baśni świętojańskich.

Dla dzieci i dorosłych zorganizowane zostaną konkursy. Zabawie przy ognisku akompaniować będzie Maciejowa Kapela. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

WSTĘP WOLNY (wejście przez bramę na Powiślu)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej