W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nocna zmiana
Data rozpoczęcia 2019-12-15
Godzina rozpoczęcia 21:20
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Sekrety umarłych to zabójcze sekrety. Polska premiera.

Stênio, chociaż pracę ma nieprzyjemną, na brak zajęcia narzekać nie może. Brutalne, pełne przemocy i gangsterskich porachunków Sao Paulo nieustannie się o to troszczy. Mężczyzna jest pracownikiem kostnicy i każdy wieczór swojego życia spędza w zimnej i wilgotnej sali. Jego jedynymi towarzyszami są martwi bandyci, cwaniaczki i nadgorliwi kibice. Mimo że nie chwali się tym w CV, ma umiejętność, która znacznie urozmaica mu samotne nocne zmiany – Stênio potrafi rozmawiać z trupami. Nie sposób nudzić się w pracy, gdy każde nowe zwłoki koniecznie chcą ten ostatni raz porozmawiać o swoim życiu, nierozwiązanych sprawach czy osamotnionej rodzinie. Jeden z nich zdradza bohaterowi sekret, który niemal niszczy jego życie. Stênio postanawia wykorzystać informacje przekazywane przez zmarłych, aby się zemścić… nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem, a cena, jaką przyjdzie mu zapłacić, będzie niezwykle wysoka.

„Nocna zmiana” jawi się początkowo jako opowieść o współczesnym Charonie wysłuchującym ostatnich słów zmarłych. Dennison Ramalho stopniowo zmienia jednak kierunek filmu. Przedstawia historię o niszczycielskiej sile zemsty ubraną w horror o nawiedzeniu. Duch co prawda wita się z bohaterami klasycznymi sztuczkami, z czasem jednak trzaskanie drzwiami i pukanie w okna zamienia się w coraz bardziej przebiegłe i pomysłowe sztuczki. Walka, którą toczy mężczyzna, jest nierówna. Zbliża się do skraju szaleństwa, ale nie może się poddać… a my nie możemy tego przegapić.
Scenariusz do filmu powstał na podstawie noweli Marco de Castro.

premiera: Fantasia International Film Festival 2018
reżyseria: Dennison Ramalho
obsada: Daniel de Oliveira, Fabiula Nascimento, Bianca Comparato
thriller, horror / Brazylia / 2018
czas trwania: 110 min