W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nocna Zmiana Bluesa
Data rozpoczęcia 2018-11-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Sławek Wierzcholski - śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski - gitara akustyczna
Witold Jąkalski - gitara slide
Piotr Dąbrowski - akustyczna gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz - perkusja

Minęło już 36 lat od pierwszego koncertu Nocnej Zmiany Bluesa, w marcu 1982 r. w studenckim klubie "Imperial", w Toruniu. Wciąż wierni wybranemu gatunkowi, nie ulegając modom ani trendom, osiągnęli status grupy kultowej, a socjolog Mirosław Pęczak podjął się analizy ich fenomenu w książce pt. Cały ten blues – przypadek Sławka Wierzcholskiego. Nagrywali z amerykańskimi gwiazdami gatunku jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red. Ich koncerty poprzedzały występy gwiazd bluesa światowego formatu: B.B.Kinga czy Blues Brothers.
Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Do Lublina przyjadą z najnowszą płytą, ale z pewnością na koncercie nie zabraknie ich największych hitów.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa! Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak Szósta zero dwie, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker czy Chory na bluesa.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „chorym na bluesa”!
Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Mimo używania wzmacniaczy, wszyscy muzycy korzystają z instrumentów akustycznych. Dlatego grając niezwykle dynamicznie i żywiołowo, zespół gra .... kulturalnie, dopasowując zawsze poziom nagłośnienia do warunków akustycznych sali. W trakcie koncertu wszyscy muzycy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w trakcie błyskotliwych partii solowych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.
Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Często już od początku koncertu słuchacze proszą o swoje ulubione numery. Dlatego nigdy na koncercie nie zabraknie takich numerów jak Szósta zero dwie, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker, Chory na bluesa i wielu innych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej