W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nokturn. Paweł Kowalski. Recital Chopinowski

Nokturn. Paweł Kowalski. Recital Chopinowski
Data rozpoczęcia 2016-02-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki dotępne od 1.02.2016 w kasie Teatru Starego. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc.

Program recitalu:

Fryderyk Chopin 

Nokturn f moll op.55 nr.1

Preludium e moll op.28 nr.4
Preludium fis moll op.28 nr. 8
Preludium cis moll op.28 nr.10
Preludium Fid dur op.28 nr.13
Preludium g moll op.28 nr.22

Fantasie-Impromptu cis moll op.66 

Andante spianato i Wielki Polonez Es dur op. 22

przerwa

Scherzo b moll op.31

Mazurek B dur op.7 nr.1
Mazurek f moll op.7 nr.3
Mazurek cis moll op.30 nr.4
Mazurek D dur op.33 nr.2
Mazurek cis moll op.63 nr.3

Walc cis moll op.64 nr.2
Walc Des dur op.64 nr.1

Etiuda c moll op.10 nr.12 Etiuda Rewolucyjna

Wielki Polonez As dur op.53

Paweł Kowalski, jeden z najlepszych polskich pianistów, komentował XVII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla TVP Kultura. Zapraszamy na Recital Chopinowski. Pianista opowie o utworach Fryderyka Chopina - o nagraniach jego muzyki oraz o Konkursie Chopinowskim.

Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków wykonującym ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę od Mozarta i Chopina, do Panufnika, Kilara i Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową oraz jazz. Pianista był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.
Paweł Kowalski studiował w Kolonii, w Warszawie oraz w Vancouver – dzięki stypendium Witolda Lutosławskiego. Pianista występował w 40 krajach na 4 kontynentach, we wszystkich polskich filharmoniach oraz w Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Konserwatorium Kólewskim w Brukseli, Conservatori Superior w Palma de Mallorca, Auditorio Mozart w Saragossie, Palau de la Musica w Walencji, Estonia Concert Hall w Tallinie, Narodowej Sali Koncertowej im.Bartoka w Budapeszcie, Filharmonii George Enescu w Bukareszcie, Casa de la Cultura w Buenos Aires oraz z Orquesta Sinfonica de Chile w Santiago; brał udział w festiwalach: BBC Polish Season w Londynie, Europalia International Arts Festival w Brukseli, Klavierfestival Ruhr, Carinthischer Sommer, Festiwal Wiosenny w Budapeszcie, Concentus Moravie, w Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Warszawie, Dusznikach Zdroju, Antoninie, Mariańskich Łaźniach i Gaming, Festiwalach Mozartowskich w Warszawie i Gdańsku, Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Bydgoski Festiwal Muzyczny, Kwartet Śląski i Jego Goście i innych. 
Paweł Kowalski koncertował z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie; dokonał nagrań dla radia i telewizji w wielu krajach Europy oraz nagrał płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika. Paweł Kowalski był jurorem sześciu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Pianista komentował XVII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla TVP Kultura.

... w p. Kowalskim znalazłem świetnego wykonawcę mego koncertu. Jest on wybitnie utalentowanym pianistą i wysoce inteligentnym muzykiem... - Witold Lutosławski

Panu Pawłowi Kowalskiemu z wdzięcznością za piękne i tak bardzo „moje” wykonanie tego Koncertu...-  Wojciech Kilar

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej