W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Notacje codzienności | cykl warsztatów twórczych 16+

Notacje codzienności | cykl warsztatów twórczych 16+
Data rozpoczęcia 2023-02-18
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Warsztaty

Jak można zapisywać swoją codzienność i jak to wpływa na jej przeżywanie? Czy artystom dokumentującym swoje zwykłe życie chodzi bardziej o zostawienie śladu, czy o bycie „tu i teraz”? Galeria Labirynt zaprasza na cykl trzech spotkań, których finałem będzie stworzenie własnego, twórczego zapisu codzienności. Warsztaty są inspirowane wystawą „Piosenka o mojej rodzinie”.

Warsztaty składają się z 3 spotkań:

  • 18.02, godz. 15.00–16.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”

Wstępem do spotkań będzie odwiedzenie wystawy odkrywającej przed odbiorcą/odbiorczynią spojrzenie na codzienne życie autorów/autorek.

  • 25.02, godz. 17.00–19.00 Inspiratorium

Podczas spotkania uczestnicy/uczestniczki zapoznają się z formami notacji codzienności tworzonymi przez osoby artystyczne w Polsce i za granicą. Spojrzą między innymi na codzienność rejestrowaną jako tekst, dźwięk, fotografie, wideo, kolekcje obiektów, social media. Zastanowią się, jaka forma będzie dla nich najbardziej dogodna.

  • 26.03, godz. 15.00–19.00 Pracownia twórcza

Z zebranych w ciągu miesiąca materiałów uczestnicy/uczestniczki stworzą formę zapisu tego, co ważne i nieważne w naszej codzienności. W zależności od osobistych odczuć będzie to projekt na własny użytek lub w celu dalszej prezentacji.


Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające.

Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty.

Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.
Koszt udziału we wszystkich wydarzeniach w ramach cyklu: 20 zł.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone online – link do formularza zgłoszeniowego.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
Prowadzenie: Paulina Mazurek.
Tłumaczenie: Mariya Hoyin.

Paulina Mazurek – doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki, absolwentka fotografii na UW i sztuki współczesnej na UP. Porusza się w obszarze intermediów, fotografii, wideo i nowych nowych mediów. Interesują ją wątki społeczne, relacyjne, socjologia codzienności, działania partycypacyjne. Szczególnie zajmuje się tematyką religii i turyzmu. Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. 1/2 Kolektywu [ZOBACZ JAK].