W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa Scena Teatru Roma. Tuwim dla dorosłych

Nowa Scena Teatru Roma. Tuwim dla dorosłych
Data rozpoczęcia 2012-09-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spektakl

Czasy „Pikadora”, „Czarnego Kota” i „Skamandra”, satyra na zacofanie, mieszczańskie kołtuństwo i kult materialistycznych wartości.

Spektakl „Tuwim dla dorosłych“ to pełen dowcipu i swady portret Juliana Tuwima, poety o bardzo wyrazistej postawie wobec życia, ludzkich przywar, obyczajowości, polityki. Zobaczymy wybór utworów z różnych Tuwimowskich „szuflad”. Spektakl jest przesycony klimatem bliskim poecie – klimatem witalizmu, radości życia, dowcipu i... odrobiny melancholii. Znalazły się w nim, w formie piosenek, zarówno teksty satyryczne, jak i liryczne, a wszystko to przetykane jest fragmentami wierszy i prozy.

Spektakl „Tuwim dla dorosłych“ ukazuje najpierw zachłyśnięcie się światem przez młodego poetę, a następnie jego narastający dystans artysty wobec rzeczywistości i coraz większą dezaprobatę dla obserwowanych mechanizmów społecznych. Ma też przedstawienie drugiego - poza samym poetą - bohatera. Jest nim... Warszawa. Ukochane miasto, do którego Tuwim wracał - wydawało by się - wbrew rozsądkowi, wiedziony czystą poetycką intuicją. Albo miłością.

Bilety: I - 70 zł, II - 50 zł, III - 30 zł