W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe rzemiosło: Jesienna pasieka

Nowe rzemiosło: Jesienna pasieka
Data rozpoczęcia 2022-09-11
Godzina rozpoczęcia 14:00
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Kontakt z przyrodą potrafi być nie tylko wielką przyjemnością, ale też przygodą, zabawą i skutecznym sposobem uczenia się. Wiedza zdobyta bezpośrednio w naturze pozostaje często pięknym wspomnieniem, do którego chcemy wracać. Pszczoły i pasieki w krajobrazie wsi oraz miast budzą pozytywne emocje. Te miejsca, pełne dźwięków, zapachów i kolorów, potrafią być również tajemnicze, a niekiedy groźne. Zawsze pozostawiają w nas niezatarte wrażenia, a niekiedy nas zmieniają.

Warsztaty Kultury zapraszają do pasieki w Nowym Gaju koło Nałęczowa. Malownicza, pagórkowata, przecinana wąwozami wieś jest doskonałym polem do naszych działań. Będziemy obserwować i smakować. Zobaczymy jesienny rytm życia pszczół i spróbujemy pokarmu, którym żywią się pszczoły. Samodzielnie opracujemy proste receptury na bazie pszczelich produktów. Nasze spotkanie zaczynamy przejściem przez wąwóz Lipcyk, pola i niewielki lasek do pasieki, w której odbędą się zajęcia. Prosimy o zabranie długich spodni i koszulek bądź koszul z długim rękawem oraz wygodnych, pełnych butów. Transport zapewniony przez organizatora.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 11 września 2022, godz. 14.00–17.00
Gdzie: Nowy Gaj
Dla kogo: dzieci i młodzież w spektrum autyzmu w wieku 7–16 lat wraz z pełnoletnim opiekunem
Prowadzenie: Marcin Sudziński i Barbara Wybacz (Złota Gałąź)
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie www.warsztatykultury.plotwiera się w nowej karcie. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej