W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe rzemiosło: Linoryt. Stemple do tkanin

Nowe rzemiosło: Linoryt. Stemple do tkanin
Data rozpoczęcia 2022-09-18
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – sala warsztatowa
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury zapraszają na warsztat druku wypukłego, czyli linorytu. Podczas spotkania uczestnicy zaprojektują małe grafiki, które wytną specjalistycznymi dłutami w kawałku linoleum. Następnie stworzą stemple i odbiją je na płóciennych workach, używając specjalnej farby.

Praca z dłutem wymaga cierpliwości, dokładności oraz dużej uwagi, gdyż w rękach cały czas mamy ostre narzędzie. Jednocześnie jest to świetna zabawa, która ma właściwości relaksujące. W efekcie tej pracy powstaje grafika, którą można powielać na odzieży, torbach, workach, obrusach oraz na papierze.

Informacje praktyczne
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 10–17 lat w spektrum autyzmu
Prowadzenie: Katarzyna Niedźwiadek
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie www.warsztatykultury.plotwiera się w nowej karcie. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Spotkanie odbywa się w języku polskim i ukraińskim.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej