W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Obieraczki kapuściane
Data rozpoczęcia 2015-10-04
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Kontakt 81 533-85-13
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Akcja

W pierwszą październikowa niedzielę w lubelskim skansenie będzie można zobaczyć co jesienią robiono z kapustą – tradycyjny obrzęd kiszenia kapusty przedstawi zespół z Kocudzy.

W niedzielę, 4 października w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć obrzędy związane z kiszeniem kapusty zgodnie z tradycjami jakie miały miejsce w okolicach Biłgoraja. Gospodynie i gospodarze z zespołu obrzędowego z Kocudzy pokażą: obieranie, siekanie kapusty za pomocą tasaka, zakwaszanie beczki żytnią mąką, metody układania w niej kapusty, tej w główkach i posiekanej, a wszystko w wesołe atmosferze i z udziałem publiczności. Po nakryciu beczki pokrywami i przyłożeniu wieka kamieniami na uczestników będzie czekał tradycyjny poczęstunek przy muzyce ludowej.

 

 

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej