W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Objazdowa Etiuda&Anima - seans czwarty

Objazdowa Etiuda&Anima - seans czwarty
Data rozpoczęcia 2021-10-03
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultury, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Pokazy filmowe w ramach wydarzenia Objazdowa Etiuda&Anima

Stop-klatka/Freeze frame,reż. Soetkin Verstegen, Niemcy, Belgia 2019, 5’ (wyróżnienie jury konkursu ANIMA)
Stop-klatka: najbardziej absurdalna technika od początku kinematografii. Poprzez rozbudowany proces wielokrotnego powielania tego samego obrazu tworzy się złudzenie bezruchu. W tym poklatkowym filmie identyczne postacie wykonują beznadziejne zadanie zachowania bloków lodu. Powtarzające się ruchy przywracają do życia uwięzione w nich zwierzęta.

Więzy/Ties/Uzi, reż. Dina Velikovskaya, Niemcy, Rosja 2019, 7’39” (wyróżnienie jury konkursu ANIMA)
Między rodzicami a ich dzieckiem istnieje silna więź. Młoda kobieta opuszcza rodzinny dom, aby poznać świat. Świat jej rodziców jest z nią jednak tak silnie związany, że ów wyjazd stwarza dla niego zagrożenie. Okazuje się, że ta więź może być również destrukcyjna.

Altötting, reż. Andreas Hykade, Niemcy, Kanada, Portugalia 2020, 11’23” (wyróżnienie jury konkursu ANIMA)
Wiesz, gdy byłem chłopcem, zakochałem się w Dziewicy Maryi. Stało się to w małym bawarskim miasteczku Altötting.

Złote Serce/Heart of Gold/Un Cœur d’Or, reż. Simon Filliot, Francja 2020, 12’46” (wyróżnienie jury konkursu ANIMA)
Dla swego syna uboga młoda matka jest zmuszona sprzedać swoje organy schorowanej starszej kobiecie. Ciało za złoto. Stopniowo konieczność ustępuje chęci zysku... Sprzedając swe ciało, kobieta oddala się od własnej tożsamości.

Roz-poznanie/Co-Ognition, reż. Przemysław Świda, Polska 2020, 6’ (Brązowy Żmij dla najlepszej animacji autorskiej, Wielki Niedoceniony – Nagroda Dyrektora Artystycznego Bogusława Zmudzińskiego w konkursie ANIMA)
Bohater udaje się w szaleńczy bieg po własnej świadomości, próbując rozpoznać kolejne wersje samego siebie. Co stanie się, gdy „ja” bohatera wreszcie się spotkają? Animacja w abstrakcyjny sposób przedstawia proces kształtowania osobowości, wykorzystując do tego wizualne zabawy czarną kreską i swobodne przenikanie się kolejnych obrazów.

Dlaczego ślimaki nie mają nóg/Why Slugs Have No Legs/Warum Schnecken Keine Beine Haben, reż. Aline Höchli, Szwajcaria 2019, 10’44” (nagroda jury studenckiego konkursu ANIMA)
Ślimakom ciężko jest nadążyć za tempem życia w mieście owadów. Gdy rozpoczyna się finansowy kryzys, zaradne pszczoły widzą tylko jedno rozwiązanie...

Wielki smutek/The Great Malaise/Le mal du sičcle, reż. Catherine Lepage, Kanada 2020, 5’19” (nagroda publiczności konkursu ANIMA)
Głosem spoza kadru młoda kobieta usiłuje opisać siebie i swoje życie w jak najlepszym świetle, tak jak oczekuje tego społeczeństwo. Jednak film opowiada inną historię, dojmująco ukazując silny lęk wywołany dążeniem do doskonałości i pogonią za szczęściem. Film jest jednocześnie zabawny i wzruszający, jednak przede wszystkim głęboko ludzki.

Wielka Księga Uczuć – Tęsknota, reż. Wiola Sowa, Polska 2020, 7’ (Brązowy Żmij dla najlepszej animacji dla dzieci konkursu ANIMA.PL)
Serial animowany pt. "Wielka Księga Uczuć" dla dzieci w wieku przedszkolnym oparty jest na bestsellerowej książce pod tym samym tytułem, autorstwa Grzegorza Kasdepke. Jest to zbiór zabawnych historii o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić. Każdy z odcinków serii poświęcony jest innemu uczuciu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej