W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odpust na Matki Boskiej Zielnej

Odpust na Matki Boskiej Zielnej
Data rozpoczęcia 2016-08-15
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Koncert

Z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej, 15 sierpnia Muzeum Wsi Lubelskiej przywoła tradycję dawnych odpustów we wsiach i miasteczkach.

W świąteczny poniedziałek, 15 sierpnia, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej. Będzie on przywołaniem tradycji dawnych odpustów we wsiach i miasteczkach. Rynek muzealnego miasteczka ubarwią kolorowe, odpustowe kramy z rękodziełem, zabawkami, słodyczami i produktami regionalnymi. Obok współczesnych produktów pojawi się stragan z zabytkowym towarem odpustowym ze zbiorów Muzeum – dewocjonalia, ozdoby, zabawki drewniane i z metalu. Nabożeństwo z okazji święta Matki Boskiej Zielnej odbędzie się w drewnianym kościele z Matczyna o godzinie 16:00. Można będzie, jak dawniej, poświęcić bukiety zrobione z kłosów zbóż, owoców i ziół. Wiązanki będą również do nabycia w Muzeum.

 

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej