W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ODWOŁANE - Bitwa o literaturę. Julian Barnes - elegancja smutku

ODWOŁANE - Bitwa o literaturę. Julian Barnes - elegancja smutku
Data rozpoczęcia 2020-04-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Kategoria Spotkanie

Goście: Natalia Mętrak-Ruda, Juliusz Kurkiewicz
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Sylwetka najważniejszego brytyjskiego pisarza ostatnich dekad, autora Papugi Flauberta, Cytrynowego stolika, Jeżozwierza, Zgiełku czasu i Jedynej historii,
laureata nagrody Bookera za rok 2011 - książka Poczucie kresu. Julian Barnes wciąż opowiada o dwóch najważniejszych elementach determinujących nasze życia i losy. O miłości i czasie. Nieustannie wraca do opowieści o nietrwałości pamięci, uwiera go niemożność poznania drugiego człowieka, pokazuje ból, jaki czujemy po stracie i jak uciekamy przed banalnością istnienia. Jego twórczość można zdefiniować jako wyrafinowany opór przeciwko przemijaniu – ludzi, idei, emocji. Konstruuje kunsztowne narracyjne struktury, skleja osobiste doświadczenia z medytacjami na temat życia ludzi odnalezionych w historii. Wybiera swoich bohaterów z przeszłości, artystów i oryginałów, analizuje ich gesty i postawy, pisze o ich sztuce, relacjach z władzą i społeczeństwem (Gustaw Flaubert, Dymitr Szostakowicz, Artur Conan Doyle, Sara Bernhard).
Na spotkaniu w Teatrze Starym będziemy rozmawiać o tym, co w przypadku Juliana Barnesa oznacza szufladka postmodernizm, do której swego czasu go włożono? Gdzie i jak spotykają się Barnes - eseista, krytyk literacki, mistrz opowiadań z Barnesem – autorem rozproszonej autobiografii i Barnesem, frankofilem i „pedantem w kuchni”.
Łukasz Drewniak

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. 
Wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej