W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ODWOŁANE - Koncert: Beata Rybotycka

ODWOŁANE - Koncert: Beata Rybotycka
Data rozpoczęcia 2020-04-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 80 zł, II - 60 zł, III – 40 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Koncert

Beata Rybotycka - śpiew
Konrad Mastylo – fortepian
Michał Chytrzyński – bas

Kraków to ona, ona to Kraków. Śpiewa w „Piwnicy pod Baranami” i w Teatrze STU, wykonuje pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza (słyszeliśmy ją także w „Nieszporach Ludźmierskich” tego kompozytora), pojawia się na płytach Grzegorza Turnaua i Zbigniewa Preisnera. Ale do Lublina przywiezie nie tylko Kraków. Jej recital, to zarówno piwniczna klasyka, jak światowe przeboje i przedwojenne szlagiery.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Beata Rybotycka, aktorka i piosenkarka, artystka wszechstronna. Związana z Krakowem, z legendarną Piwnicą pod Baranai, z Teatrem STU. Absolwentka krakowskiej PWST, Laureatka Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Wydała dwie płyty solowe:"Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza" oraz "Szurum burum" (przy której wspłópracowała z Jarosławem Śmietaną). W 2000 r. Wzięła udział w nagraniu "Moje kolędy na koniec wieku" Zbigniewa Preisnera. Śpiewała w "Nieszporach Ludżmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w "Mszy polskiej" Hadriana Filipa Tabęckiego. W filmie "Lista Schindlera" w reż. Stevena Spilberga wykonała przedwojenny szlagier "Miłość ci wszystko wybaczy".

W programie koncertu znajdą się jej najciekawsze piosenki, utwory charakterystyczne i liryczne, zarówno krakowskich kompozytorów (m.in. Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeje Sikorowskiego) jak i światowe standardy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej