W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ODWOŁANE - O!PLA – Festiwal Polskiej Animacji: konkurs profesjonalny

ODWOŁANE - O!PLA – Festiwal Polskiej Animacji: konkurs profesjonalny
Data rozpoczęcia 2020-03-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Film

Realizowany od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA (O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną inicjatywą będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Pomysłodawcą i organizatorem O!PLI jest Piotr Kardas. W 2020 roku z 246 zgłoszeń do 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA zakwalifikowano w sumie 101 tytułów. W Lublinie zaprezentujemy dwa konkursy Profesjonalny – filmy zrealizowane przez profesjonalistów w studiach filmowych oraz Studencki – animacje zrealizowane przez studentów uczelni artystycznych i filmowych.

Prezentowane filmy:

ACID RAIN / 2019 / 26:16 / Tomek Popakul / ANIMOON

Gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego – trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony.

DESZCZ / 2019 / 05:00 / Piotr Milczarek / FUMI Studio

„Deszcz” to lekki, krótki film animowany, opowiadający o zbiorowej świadomości. O tym, że brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za własne czyny sprawia, że bezrefleksyjnie idziemy za tłumem, co może doprowadzić do tragedii. To również film o próbie walki jednostki ze zbiorową hipnozą i o konsekwencjach zarówno dla niej, jak i tłumu.

ŁOWY / 2019 / 08:40 / Mateusz Jarmulski / ANIMOON

Miasteczko otoczone lasami i jeziorami, gdzieś w północnej części Polski. Kilkanaście domów i gospodarstw oraz mały barokowy kościół. Bohater – jedenastoletni chłopiec spędza tutaj ostatni miesiąc wakacji. Zaczytany w przygodowych powieściach o Dzikim Zachodzie, jest głodny przygód i doświadczeń. Eksploruje okolicę, wyposażony w reporterski magnetofon i łuk. Niewinna przygoda nagle przestanie być zabawą. To co chłopiec przeżyje w ten letni wieczór zostanie w nim na długo.

METRO / 2019 / 10:00 / Natalia Krawczuk / WJTeam

„Metro” to krótka opowieść o życiu motorniczego o imieniu Arsenij, który bardzo kocha swoją pracę. Jest tylko jedna rzecz, która mu w niej przeszkadza – pasażerowie. Pewnego dnia postanawia dać im nauczkę.

OSTATNIA WIECZERZA / 2019 / 13:00 / Piotr Dumała / FUMI Studio

Dramat grupy mężczyzn siedzących za stołem, poruszających się w rytm współczesnej muzyki na kwartet smyczkowy czyli Ostatnia Wieczerza Jezusa i 12 Apostołów.

RE-CYCLE / 2019 / 06:21 / Mateusz Lenart / Studio Munka – SFP

Żyjący samotnie w świecie bez światła i nadziei bohater zatraca się w pogoni za utraconą przeszłością. Cykl, w który wpada po stracie wszystkiego co kochał, jest jedynym co zna. Jest także osobistym więzieniem, z którego nie potrafi się już uwolnić.

SILNY NIEZALEŻNY KOSMOS / 2018 / 10:37 / Damian Krakowiak / FUMI Studio

„Silny niezależny kosmos” to fikcyjna historia małżeństwa rozdzielonego olbrzymim dystansem, przestrzenią i czasem. Żyjący na dwóch zupełnie różnych płaszczyznach bohaterowie konfrontują się z rzeczywistością próbując odnaleźć sens nie do końca jasnej sytuacji w której się znaleźli.

STORY / 2019 / 04:50 / Jola Bańkowska / Studio Munka – SFP/Letko

To ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez „story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.

WIECZÓR /2019 / 03:20 / Marcin Giżycki / Fundacja Czarny Karzeł

Czterech mężczyzn czeka na w pustynnym pejzażu na tramwaj. Film zainspirowany obrazem pioniera polskiej animacji Zenona Wasilewskiego.