W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ODWOŁANE - Spektakl: Manhattan

ODWOŁANE - Spektakl: Manhattan
Data rozpoczęcia 2020-03-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20/30 zł
Kategoria Spektakl

Podczas drugiej w tym roku odsłony Polskiej Sieci Tańca w Centrum Kultury zobaczymy spektakl Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK.

Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi?
Amerykański Projekt Manhattan miał na celu konstrukcję pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka demonstrującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy.
Czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji? Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.

Spektakl prezentowany jest w ramach Polskiej Sieci Tańca we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca

koncepcja, choreografia, wykonanie: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak; muzyka,wykonanie: Aleksander Wnuk, Michał Lazar (W/L DUO); projekcja wideo: Natan Berkowicz; reżyseria światła: Paweł Murlik; zdjęcia promocyjne: Dominik Więcek; projekt plakatu, ulotki: Aleksander Joachimiak; gość specjalny: Adam Tyson Cisowski, produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Polska Sieć Tańca – to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej