W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ODWOŁANE - Spektakl: Pippi Långstrump

ODWOŁANE - Spektakl: Pippi Långstrump
Data rozpoczęcia 2020-04-30
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Sala Andersena, Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

wiek: 6+ / czas: 90 min. z przerwą

TWÓRCY

  • Tekst i piosenki: Astrid Lindgen
  • Muzyka: George Riedel
  • Reżyseria: Krzysztof Rzączyński
  • Tłumaczenie i teksty piosenek: Katia Czarna
  • Aranżacja i nagrania muzyki: Michał Kowalski
  • Przygotowanie wokalne: Agnieszka Greinert
  • Choreografia: Inga Pilchowska
  • Scenografia i kostiumy: Marta Kuliga

OBSADA: Konrad Biel, Piotr Bublewicz, Bogusław Byrski, Bożena Dragun, Jacek Dragun, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec, Kinga Matusiak – Lasecka, Daniel Lasecki, Adam Organista, Natalia Sacharczuk, Bartosz Siwek, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski, Wioletta Tomica, Maria Wąsiel

Każdy z nas sięgając do swojego dzieciństwa widzi tę roześmianą dziewczynkę z piegami na twarzy i rudymi warkoczykami. Pippi, szwedzka dziewięciolatka jest ikoną dziecięcego świata pełnego niepohamowanej wolności, skłonności do fantazjowania, przekraczania zakazów i badania granic swoich możliwości.

Spektakl będzie opowiadał o przygodach Pippi, która trafia do małego i spokojnego miasteczka i wpuszcza do niego całkiem sporo tej dziecięcej perspektywy. Pippi robi to co chce, czuje swoją siłę, możliwości i marzy o tym, żeby stale „było fajnie”. Obnaża także hipokryzję ludzi dorosłych, którzy chcieliby formatować własne dzieci do jakiś nieistniejących ideałów i którzy myślą tylko o tym, by dziecko jak najszybciej przemienić w dorosłego. W dzisiejszych czasach, kiedy rodzice nieustannie inwestują w umiejętności swoich dzieci zapisując je na coraz to nowe dodatkowe zajęcia, obciążając je ponad miarę i próbując tworzyć ze swoich dzieci jeszcze lepsze klony samych siebie. Dlatego też spektakl będzie bardzo mocno stał po stronie małych ludzi, poszanowania ich integralności i indywidualności.

Pippi jest dziwadłem i pragnie nim na zawsze pozostać, bo bycie nim wprowadza trochę światła i koloru do ułożonej i spokojnej społeczności. Pippi jest też tricksterem, czyli osobą rozwalającą dotychczasowy ład, buntownikiem, który ma za zadanie przystawić lustro innym, coś im tym swoim buntem uświadomić. Tu także możemy się doszukać wątków współczesnych, kiedy na powierzchnię wypływają siły nastawione na brak tolerancji, wrogość wobec innego, obcego.

To będzie spektakl familijny z buntowniczą energią, tryskającego humorem i klaunadą, pełnego cyrkowych sztuczek, operującego zarówno planem żywym jak i lalkowym, spektaklu zabawnego, ale również potrafiącego pochylić się nad wrażliwością i mądrością dziecka, a także jego samotnością w świecie dorosłych.

Patronat Honorowy: Ambasada Szwecji w Polsce
Sponsor: Lubelski Węgiel Bogdanka
Partnerzy medialni: Polskie Radio Dzieciom, MAIK Agencja Reklamowa

Prawa autorskie do utworu reprezentuje w Polsce Agencja ADiT – Produced by special arragment with Nordiska Aps, Copenhagen

BILETY i REZERWACJE
Bilety indywidualne: można kupić w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie teatru. Kasa jest czynna od wtorku do piątku w godz. 8:30 – 12:00 i na godzinę przed każdym spektaklem. Kasa znajduje się na poziomie 0 Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin, tel.: +48 882 437 343

Bilety grupowe: grupy zorganizowane prosimy o rezerwację telefoniczną lub mailową w Dziale Organizacji Widowni od poniedziałku do piątku od g. 8:00 do g. 16:00. tel: +48 81 532 32 25 / e-mail: , Beata Saj, tel.: +48 502 663 873 / Tomasz Tylus, tel.:+48 691 910 201.

CENY BILETÓW
bilet indywidualny – 38 zł
bilet grupowy* – 30 zł
opiekunowie grup – 1 zł
osoby z orzeczoną niepełnosprawnością oraz osoba towarzysząca – 10 zł
uczniowie szkół artystycznych, studenci wyższych szkół artystycznych, członkowie ZZAP, członkowie ZASP za okazaniem legitymacji członkowskiej – 10 zł

*grupy zorganizowane to grupa minimum 10 dzieci/młodzieży plus 1 opiekun

https://teatrandersena.pl/bilety/

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej