W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Oleksandr Halishchuk, EPSI: Experimental – Plastic – Synthetic – Inter*connected

Oleksandr Halishchuk, EPSI: Experimental – Plastic – Synthetic – Inter*connected
Data rozpoczęcia 2023-04-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Od „Absolutely Fabulous” i „Divine Davide” przez „Simple Life” i „Pete Burns” po początek nowej queerowej rewolucji hyperpop i radykalnej nowej generacji pirackich wersji apek do tworzenia muzyki, DIY (zrób to sam) i antykapitalistycznych osób queer w digicore.

PSI to jednocześnie prezentacja/dyskusja oraz playlista/impreza hyperpop i digicore. Wydarzenie tworzą dwie części o charakterze performatywnym. Pierwsza część to prezentacja/dyskusja na temat „dekad” – eksperymentalnych lat 90. i kultowych (plastikowych) lat 2000.
Druga część, w formie wykładu, mówi o wpływie tych popkulturowych fenomenów na queerową kulturę i współczesną queerową muzykę, czego przykładami są hyperpop i digicore oraz późniejsze celebrowanie muzyki queer.

Oleksandr Halishchuk (on/oni) – pochodzi z południowej Ukrainy, z miasta Melitopol. Jest artystą multimedialnym, queer-anarchistą i działaczem oddolnym (wcześniej mieszkającym w Kijowie). Pracują z wrażliwością, obecnością i straconymi chwilami.

​Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny
Prowadzący: Oleksandr Halishchuk

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Queerujemy Lublin”.

Projekt „Queerujemy Lublin” dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu „The Europe Challenge 2022–2023”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej