W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Operetka "Księżniczka Czardasza"

Operetka "Księżniczka Czardasza"
Data rozpoczęcia 2012-02-12
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Operetka

Reżyseria: Artur Hoffman

Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Tomasz Chmiel

Scenografia: Ireneusz Salwa

Choreografia: Grzegorz Kawalec

Opis

Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.
Spektakl trwa ok. 2 h i 40 min z dwiema przerwami. W sepktaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).
TREŚĆ:

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona... Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów... Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne - Kochaj mnie!

Bilety:
Sektor 1
Normalny - 55,00 zł
Ulgowy - 45,00 zł

Sektor 2
Normalny - 50,00 zł
Ulgowy - 40,00 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej