W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Operetka na poważnie, opera na wesoło

Operetka na poważnie, opera na wesoło
Data rozpoczęcia 2016-12-04
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Teatr Muzyczny w Lublinie ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Kontakt Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
Udział Płatny
Koszt udziału 70-90 zł
Kategoria Recital

Wyjątkowa propozycja koncertowa skierowana do miłośników opery i operetki, ale również do fanów popu i rocka! Ta niezwykła mieszanka gatunków tworzy feerię żartów muzycznych, słownych i sytuacyjnych, co oprócz świetnej zabawy pokazuje, że muzyka klasyczna nie jest taka „straszna”, jak potocznie się o niej myśli.

W pierwszej części koncertu wykonywane będą klasycznie i „na poważnie” największe przeboje operetkowe, stąd tytuł „ Operetka na poważnie”. Natomiast w części drugiej - pt. „Opera na wesoło” – zaprezentowana zostanie feeria żartów muzycznych, słownych i sytuacyjnych złożona z dwóch odsłon, łącząc tym samym najpiękniejsze arie operowe świata z niepowtarzalnym, lekkim i pełnym wdzięku humorem. Muzyka klasyczna i rozrywkowa zostaną zaprezentowane „z lekkim przymrużeniem oka” i w zaskakujących aranżacjach, a śpiewacy wykażą się swoim wszechstronnym kunsztem wokalnym, jak też i umiejętnościami aktorskimi oraz kabaretowymi. Najbardziej znane arie operowe połączą się w „siostrzanym uścisku” z popularnymi piosenkami. Jak zakończy się ta partytura? O tym zadecydują już w finale artyści i publiczność…

W koncercie występują niezwykle utalentowani artyści, obdarzeni wspaniałymi głosami i umiejętnościami aktorskimi: Bogumiła Dziel-Wawrowska– sopran Solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, Magdalena Idzik - mezzosopran Solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Ryszard Wróblewski – tenor Solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Robert Dymowski - bas/barytonSolista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Maciej Przestrzelski – skrzypce, Anna Barańska – Wróblewska – konferansjer / dyr. orkiestry, scenariusz i reżyseria koncertu.

Wszyscy wykonawcy stanowią czołówkę polskich śpiewaków operowych i operetkowych. Ich talent podbił serca niejednej publiczności w kraju i zagranicą.

Czas trwania koncertu – ok. 2 godz. 15 min. z przerwą.

Producent: Scena Gwiazd i Agencja Artystyczna Proscenium

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej