W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Operetka "Ptasznik z Tyrolu"
Data rozpoczęcia 2012-03-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Operetka

Reżyseria i inscenizacja: Andrzej Rozhin

Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki

Choreografia: Violetta Suska

Scenografia i kostiumy: Pavel Hubicka

Przygotowanie chóru: Zofia Bernatowicz

Opis

Jubileuszowy 60-ty sezon artystyczny 2008/2009 Teatr Muzyczny rozpoczął premierą operetki Ptasznik z Tyrolu. Ptasznik to dzieło wyróżniające się, będące eksplozją ludowości. Karl Zeller wprowadził do skostniałego świata operetkowego, zdominowanego przez tematy zaczerpnięte z salonów, kabaretów i mitologii, folklor i kulturę ludową, co nadało operetce niepowtarzalny klimat, rodem z tyrolskich gór i lasów. Z tym powiewem świeżości do partytury wdzierają się tak charakterystyczne tyrolskie jodłowanie oraz śpiew leśnych ptaków. Jeśli dodamy jeszcze wartką i zabawną akcję, pełną niedomówień i miłosnych omyłek - do których wciągnięta zostaje nawet książęca para - oraz zabawne intrygi, jak chociażby... podstawinie świń zamiast dzików podczas polowania - już mamy zapewnioną wyśmienitą zabawę i niezapomniany wieczór w Teatrze Muzycznym.
Na uroczystą premierę Ptasznika z Tyrolu zapraszamy 27 października 2007 r. Patronem honorowym przedstawienia jest Ambasador Austrii w Polsce dr Alfred Langle.

Bilety:
Sektor 1
Normalny - 55,00 zł
Ulgowy - 45,00 zł

Sektor 2
Normalny - 50,00 zł
Ulgowy - 40,00 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej