W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Opowieści andrzejkowe
Data rozpoczęcia 2018-11-25
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł normalny, 6 zł ulgowy
Kategoria Wydarzenie

Opowieści andrzejkowe odbędą się w niedzielę, 25 listopada w nastrojowym wnętrzu chałupy z Urzędowa w Muzeum Wsi Lubelskiej. W ten późnojesienny dzień, zabierzemy uczestników w  świat przesądów i wróżb związanych z tradycją wigilii św. Andrzeja. Opowiemy dlaczego św. Katarzyna i św. Andrzej patronowali wróżbom zamążpójścia i ożenku i jak wyglądały późnojesienne wieczornice oraz związane z nimi zwyczaje. Będzie to także okazja do wesołej zabawy i uchylenia rąbka nieznanej przyszłości podczas lania wosku, wróżenia z butów, sztachet w płocie czy obierek jabłek. Atmosferze tajemnicy towarzyszyć będzie światło lamp naftowych i unoszący się zapach topionego wosku.

*Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne w Dziale Ekspozycji i Edukacji Muzealnej tel.: (81) 53-385-13 wewn. 18, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej