W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opowieści miasteczkowe piwiarni w Muzeum Wsi Lubelskiej

Opowieści miasteczkowe piwiarni w Muzeum Wsi Lubelskiej
Data rozpoczęcia 2017-03-05
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/6 zł
Kategoria Spotkanie

W pierwszą niedzielę marca, w Muzeum Wsi Lubelskiej podczas spotkania dotyczącego dziejów Lublina będzie można dokonać wynalazku zupy, utrzeć mąkę w archaicznych żarnach, kluczką wyciągnąć wiadro ze studni czy ulepić cegiełki.

W niedzielę, 5 marca w trakcie spotkania Opowieści miasteczkowej piwiarni w Muzeum Wsi Lubelskiej, które wyjątkowo odbędzie się w dawnej sali obrad ratusza, będzie można wziąć udział w żywej grze planszowej Budujemy Lublin. Atrakcja oparta jest na bazie dziejów Lublina i pełna konkursowych stanowisk, zagadek z archeologii, etnografii, historii gospodarczej oraz historii życia codziennego miejsca na którym zbudowano Lublin i samego już Miasta. Marcowe Opowieści odkryją przed zwiedzającymi bogactwo kilkuset, na co dzień niespotykanych, zabytków pochodzących ze zbiorów Muzeum Wsi Lubelskiej.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 12.00-14.30, a poprowadzą je kustosze, Halina Stachyra i Grzegorz Miliszkiewicz, którzy na tą okazję przywdzieją stroje z czasów II Rzeczypospolitej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej