W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opowieści podróżnicze: Krzysztofa Baranowskiego

Opowieści podróżnicze: Krzysztofa Baranowskiego
Data rozpoczęcia 2014-11-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Spotkania odbędą się w środy

12 listopada 2014 r. o godz. 17.00
19 listopada 2014 r. o godz. 17.00

Tę piękną trasę widokową przejechałem od Salzburga, przez Niemcy do Wattens i dalej w Wysokie Taury do Zell am See. Wycieczkę zakończyłem znowu w Niemczech nad przepięknym jeziorem Koenigsee. Film, który nakręciłem podczas podróży, pokażę w dwóch częściach.

W pierwszej części 12 listopada rozpoczniemy naszą podróż po Kraju Salzburskim w Austrii, od zwiedzenia Salzburga – miasta Mozarta i muzyki. Na przedmieściu Salzburga zwiedzimy pałac Hellbrunn, słynny z oryginalnych atrakcji wodnych, skonstruowanych w XVIII w. W centrum Salzburga zobaczymy katedrę i pójdziemy do położonej wysoko nad miastem twierdzy Hohensalzburg, skąd rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę. Następnie zobaczymy stary, zabytkowy cmentarz z katakumbami, przejdziemy na rynek i dalej do domu, w którym urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart. Zwiedzanie Salzburga zakończymy w pałacu Mirabell. Następnego dnia wjedziemy do Niemiec, aby zwiedzić jeden z trzech wspaniałych pałaców króla Ludwika II Bawarskiego, wybudowany na wyspie Herreninsel, na jeziorze Chiemsee.

W drugiej części 19 listopada wjedziemy powtórnie do Austrii autostradą w kierunku Innsbrucka, do miejscowości Wattens. Tam zobaczymy słynny Świat Kryształów Svarovskiego, czyli wytwórnię i wystawę kryształowych wyrobów znanych i cenionych na całym świecie. Następnego dnia odwiedzimy Park Narodowy Wysokie Taury, aby zobaczyć wodospad Krimml, wysoki na 380 m (piąty pod względem wysokości na świecie). W pobliżu campingu w Kaprun zwiedzimy jaskinię Lamprechtshohle uznawaną za jedną z najgłębszych na świecie, mroczny i dziki wąwóz Seisenbergklamm oraz położoną wysoko w górach elektrownię wodną nad jeziorem zaporowym Moserboden. Na zakończenie zwiedzania Austrii zobaczymy znany kurort Zell am See i wjedziemy ponownie na teren Niemiec do Parku Narodowego przy jeziorze Koenigssee, gdzie popłyniemy w romantyczną podróż statkiem spacerowym wokół jeziora. Zwiedzanie zakończymy w miejscowości Znojmo na dawnym przejściu granicznym między Austrią i Czechami.

Powiązane:

Dom Kultury LSM